Jakie obrączki ślubne kupić?

Gdy mówimy o najważniejszych wyborach związanych z przygotowaniem do ślubu, na ogół nie mamy wątpliwości, co do tego, że na liście tej musi znaleźć się wybór obrączki. Co więcej, należy oczekiwać, że zajmowana przez niego pozycja nie będzie niska.

Na pierwszy plan wysuwa się rodzaj materiału, z którego wykonana jest obrączka. Tu już od lat czołową pozycję zajmuje złoto i to właśnie ono niezmiennie cieszy się największym powodzeniem w oczach kupujących. Pary, które wybierają się do salonu jubilerskiego na ogół nie mają wątpliwości, co do tego, że obrączka ze złota to strzał w dziesiątkę, a jeśli cokolwiek budzi ich wątpliwości, dylemat dotyczy tego, czy zdecydować się na złoto białe, złoto żółte, czy też może na połączenie obu ich rodzajów. Nie oznacza to jednak, że inne materiały wypadły już z łask.

z42W cenie pozostają między innymi obrączki wykonane z platyny urzekającej między innymi ze względu na swój metaliczny kolor, dzięki któremu jest ona podobna do swojskiego srebra. Coraz modniejsze są też obrączki tytanowe. Ich nabywcy doceniają to, że mają do czynienia z materiałem nie tylko relatywnie tanim, ale również odpornym na ścieranie i inne uszkodzenia. Popularne są też obrączki z kamieniami zwłaszcza, jeśli można je wysadzić diamentami.

Wcale nie mniej istotny jest odpowiedni dobór rozmiaru, a doświadczenie samych kupujących i jubilerów potwierdza, że jest to szczególnie problematyczne zadanie. Szczególnie trudne jest ono w przypadku panów, którzy na ogół nie mają innej biżuterii. Na szczęście, doświadczony jubiler może poradzić sobie z tym problemem, z pomocą przychodzi mu bowiem pierścień mierniczy, idealny do ustalenia, jak duża ma być obrączka. Warto pamiętać też o tym, że zły rozmiar obrączki to nie tragedia. W wielu zakładach jubilerskich istnieje możliwość dokonania jego bezpłatnej korekty, choć podkreśla się, że nie jest to działanie najbezpieczniejsze, może bowiem prowadzić do uszkodzenia materiału, z którego wykonana jest obrączka.